INDYWIDUALNY
KURS EDUKACYJNY

Indywidualny kurs edukacyjny to oferta dla przyszłych rodziców którzy chcieliby się przygotować do swojej nowej roli. Podczas 4 spotkań omówimy tematykę ciąży, porodu, połogu, laktacji i pielęgnacji noworodka. Spotkania odbywają się w waszym zaciszu domowym i dzięki temu możecie się czuć bezpiecznie i komfortowo. Nie musicie nigdzie dojeżdżać ani martwić się opieką nad pozostałym potomstwem. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości, pomożemy zrozumieć ten trudny i wyjątkowy w życiu etap. Nasze spotkania podzielone są tematycznie, żeby lepiej usystematyzować zdobyta przez Was wiedzę. Dostarczamy nasze autorskie materiały edukacyjne.  


 

MODUŁ I: CIĄŻA  

Podczas tego spotkania omówimy fizjologiczny przebieg ciąży. Dowiecie się na co zwrócić szczególną uwagę. Poruszymy również tematy związane z chorobami które mogą wystąpić w ciąży, ich przebiegać, jak sobie z nimi poradzić i jakie mogą być konsekwencje. Nie zapomnimy też udzielić porad dotyczących ciążowych dolegliwości i przypadłości. Odpowiemy na nurtujące was pytania.   


MODUŁ II: PORÓD 

Spotkanie dotyczące porodu pomoże Wam zrozumieć ten szczególny moment narodzin. Omówimy zwiastuny porodu, jego przebieg, możliwe formy znieczuleń i preindukcji. Wiemy że nie zawsze fizjologiczny poród jest możliwy ale nie bójcie się, opowiemy też o porodach zabiegowych i operacyjnych. Podpowiemy jak się do tego wszystkiego przygotować. Napiszemy razem plan porodu i zadbamy o to, żebyście mogli przejść przez ten moment świadomi i przygotowani.  

 

MODUŁ III: POŁÓG I LAKTACJA 

Przygotujemy was do tego tajemniczego okresu po porodzie zwanego naukowo połogiem. Podpowiemy czego się spodziewać, omówimy krok po kroku przebieg i charakterystykę kolejnych tygodni po porodzie. Przedstawimy proces laktacji I karmienia piersią, pokażemy alternatywne metody i pomocne gadżety.  

 

MODUŁ IV: PIELEGNACJA I OPIEKA NAD NOWORODKIEM  

Podczas ostatniego spotkania, które odbędzie się po porodzie, przybliżymy Wam tematykę pielęgnacji i opieki nad waszym dzidziusiem. Nauczymy Was kąpieli maleństwa, prawidłowego podnoszenia, ubierania i pielęgnacji kikuta pępowiny. Możecie również liczyć na pomoc w przystawieniu dziecka do piersi lub rozwiązaniu Waszych problemów laktacyjnych.  


 

Wizyty realizujemy na terenie Białegostoku i w odległości 15 km poza miastem. W przypadku dalszej odległości zapraszamy do kontaktu i indywidualnej wyceny.